مراقبت ایمن از مادر و نوزاد

به مناسبت روز جهانی ایمنی بیمار ، 17 سپتامبر 2021 ، WHO از همه ذینفعان می خواهد که "اکنون برای زایمان ایمن و محترمانه اقدام کنید! " با موضوع " مراقبت ایمن از مادر و نوزاد " . روزانه حدود 810 زن به دلایل قابل پیشگیری مربوط به بارداری و زایمان جان خود را از دست می دهند. علاوه بر این ، روزانه حدود 6700 نوزاد متولد می شوند که 47 درصد از کل مرگ های زیر 5 سال را شامل می شود. علاوه بر این ، سالانه حدود 2 میلیون نوزاد مرده به دنیا می آیند که بیش از 40 درصد آنها در هنگام زایمان به دنیا می آیند. با توجه به بارهای قابل توجه خطرات و آسیب هایی که زنان و نوزادان به دلیل مراقبت های ناایمن در معرض آن قرار می گیرند ، که با اختلال در خدمات ضروری بهداشتی ناشی از همه گیری COVID-19 همراه شده است ، این کمپین امسال از اهمیت بیشتری برخوردار است.

خوشبختانه ، اکثر مرگ و میرهای مرده و مرگ مادران و نوزادان از طریق ارائه مراقبت های ایمن و با کیفیت توسط متخصصان ماهر بهداشتی که در محیط های حمایتی کار می کنند قابل اجتناب است. این امر تنها از طریق مشارکت همه ذینفعان و اتخاذ سیستم های جامع سلامت و رویکردهای مبتنی بر جامعه قابل دستیابی است.

روز جهانی ایمنی بیمار در سال 2019 به منظور افزایش درک جهانی از ایمنی بیماران ، افزایش مشارکت عمومی در ایمنی مراقبت های بهداشتی و ارتقاء اقدامات جهانی برای افزایش ایمنی بیمار و کاهش آسیب به بیمار تعیین شد.

 

اهداف روز جهانی ایمنی بیماران 2021:

 

  • افزایش آگاهی جهانی در مورد مسائل مربوط به ایمنی مادر و نوزاد ، به ویژه در هنگام زایمان.

 

  • با مشارکت چندین ذینفع و اتخاذ استراتژی های م effectiveثر و نوآورانه برای بهبود ایمنی مادران و نوزادان.

 

  • خواستار اقدامات فوری و پایدار همه ذینفعان برای افزایش تلاش ها ، رسیدن به دست نیافتنی و اطمینان از مراقبت ایمن مادر و نوزاد ، به ویژه در هنگام زایمان.

 

  • از اتخاذ بهترین شیوه ها در محل مراقبت برای جلوگیری از خطرات قابل اجتناب و آسیب به همه زنان و نوزادان در هنگام زایمان حمایت کنید.

 

 

گرامیداشت روز جهانی ایمنی بیمار 2021

 

در طول چالش های مستمر همه گیری COVID-19 ، ترکیبی از فعالیت های مجازی و سایر فعالیتها توسط WHO در نظر گرفته شده است تا این روز را در سپتامبر 2021 جشن بگیرند و جشن بگیرند. علامت امضای کمپین جهانی روشن کردن بناهای تاریخی ، مکانهای دیدنی و مکان های عمومی در نارنجی رنگ .

WHO از همه ذینفعان - دولتها ، سازمانهای غیردولتی ، سازمانهای حرفه ای ، جامعه مدنی ، سازمانهای بیمار ، دانشگاهها و م researchسسات تحقیقاتی - می خواهد که با روشن کردن بناهای نمادین به رنگ نارنجی و سازماندهی فعالیتها و رویدادهای بین المللی ، ملی و محلی در این کمپین جهانی بپیوندند.(حدود 17 سپتامبر 2021)

تصاویر خبری

اینفوگرافیک و عکس‌نوشت

تب دنگی چیست هفته بسیج گرامی باد سکته مغزی را جدی بگیرید روز جهانی سکته مغزی روز ملی کودک گرامی باد

کیوسک مطبوعات

تقویم تاریخ

سامانه ها

Template Design:Dima Group