رهبر معظم انقلاب:

"قدرت ایمان، راه مجاهدت‌های بزرگ را به روی زنان ایرانی گشود و صحنه‌های شگفت‌انگیز و کم‌نظیری از حضور شجاعانه و فداکارانه و مبتکرانه‌ی آنان در میدان‌های دشوار پدید آورد".

دو سال است که از ظهور کرونا، این بلای فراگیر، می‌گذرد. دوسالی سخت که بیش از هر چیز، نظام سلامت کشور را تحت فشار قرار داده است.

سهم بسیاری از دفاع در برابر هجوم کرونا، بر عهده‌ی زنانی بوده و هست که هریک نقشی در نظام سلامت دارند.

زنانی مجاهد از قبیله عشق که با تاسی به الگوی زنان عالم، حضرت زهرا(س) و فرزند نام‌آورش، زینب کبری(س)، در کسوت کادر درمان، بهداشت، بهورز، نیروی ستادی و خدمات، با مهر و عطوفت و صبر به نجات نفس‌های ایران اسلامی پرداختند.

از سویی دیگر و نگاهی دیگر، مردان نظام سلامت نیز دست‌پرورده‌ی دامان مادرانی زهرایی هستند.

پس آنچه درخشان است، زیبایی نقش مادرانه‌ی زنان است در نظام سلامت.

زنان امروز ایران، با کوشش، درایت و تعهد توانسته‌اند مرزهای علم و هنر و فرهنگ و ورزش را درنوردیده و در هر زمینه‌ای بدرخشند.

این درخشندگی وامدار فرهنگی ایرانی‌- اسلامی ا‌ست که باید آن را ارج نهاده و تقویت کرد.

اولین لوح شهادت دفاع سلامت را نیز یکی از همین بانوان به نام خود زد تا ثابت کند، شعله‌ی ایثار و شهادت، بیش از پیش در نهاد زنان این مرز و بوم، شعله‌ور است.

بی‌شک انتخاب میلاد بانوی دوعالم، حضرت صدیقه کبری(س)، بهترین دلیل برای تکریم مقام شامخ زنان است. فرصت را غنیمت دانسته و این میلاد باسعادت و روز زن را به یکایک بانوان سرافراز تبریک می‌گویم. همچنان شایسته است، مقام همسران و مادران شایسته‌ی مردان شاغل در نظام سلامت را گرامی بداریم؛ چراکه صبر آنان برگرفته از آرامشی‌ است که در منزل خود دارند.

برای تمام زنان سرزمینم آرزوی سلامتی و درخشش دارم، امید که در مسیر بالندگی رفتار و منش زهرایی را الگو قرار داده با آن عجین باشیم.

 

تصاویر خبری

اینفوگرافیک و عکس‌نوشت

تب دنگی چیست هفته بسیج گرامی باد سکته مغزی را جدی بگیرید روز جهانی سکته مغزی روز ملی کودک گرامی باد

کیوسک مطبوعات

تقویم تاریخ

سامانه ها

Template Design:Dima Group